RN731JTTD21R5D25
Mfr.Part #
RN731JTTD21R5D25
Description
RES 21.5 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
21.5Ohm
yes
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%