RN731JTTD1931F100
Mfr.Part #
RN731JTTD1931F100
Description
RES 1.93K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
1.93kOhm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm