RN731JTTD1912B50
Mfr.Part #
RN731JTTD1912B50
Description
RES 19.1K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
19.1kOhm
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Thin Film
Pbfree Code :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD1912B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD1912B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 19.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C