RN731JTTD1890F100
Mfr.Part #
RN731JTTD1890F100
Description
RES 189 OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
189Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W