RN731JTTD1870F100
Mfr.Part #
RN731JTTD1870F100
Description
RES 187 OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
2
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
187Ohm