RN731JTTD1691F100
Mfr.Part #
RN731JTTD1691F100
Description
RES 1.69K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
1.69kOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V