RN731JTTD1541B25
Mfr.Part #
RN731JTTD1541B25
Description
RES 1.54K OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W