RN731JTTD14R2D50
Mfr.Part #
RN731JTTD14R2D50
Description
RES 14.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
14.2Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%