RN731ETTP86R6F50
Mfr.Part #
RN731ETTP86R6F50
Description
RES 86.6 OHM 1% 1/16W 0402
Resistance :
86.6Ohm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
RN731ETTP86R6F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP86R6F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 86.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C