RN731ETTP4122B50
Mfr.Part #
RN731ETTP4122B50
Description
RES 41.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
41.2kOhm
Working Voltage :
50V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
RN731ETTP4122B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP4122B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 41.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C