RN731ETTP3882C25
Mfr.Part #
RN731ETTP3882C25
Description
RES 38.8K OHM 0.25% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
50V
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
38.8kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731ETTP3882C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP3882C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 38.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C