RN731ETTP27R4D50
Mfr.Part #
RN731ETTP27R4D50
Description
RES 27.4 OHM 0.5% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
27.4Ohm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Working Voltage :
50V
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
RN731ETTP27R4D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP27R4D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 27.4Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C