RN731ETTP2261F25
Mfr.Part #
RN731ETTP2261F25
Description
RES 2.26K OHM 1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
2.26kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Working Voltage :
50V
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C