RN731ETTP1620C25
Mfr.Part #
RN731ETTP1620C25
Description
RES 162 OHM 0.25% 1/16W 0402
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Pbfree Code :
Resistance :
162Ohm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
RN731ETTP1620C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP1620C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 162Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C