RN731ETTP13R3F50
Mfr.Part #
RN731ETTP13R3F50
Description
RES 13.3 OHM 1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
50V
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Resistance :
13.3Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731ETTP13R3F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP13R3F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C