RN731ETTP1332F50
Mfr.Part #
RN731ETTP1332F50
Description
RES 13.3K OHM 1% 1/16W 0402
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Pbfree Code :
Resistance :
13.3kOhm
Datasheets
RN731ETTP1332F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731ETTP1332F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 13.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C