RMCW1225JT39K0
Mfr.Part #
RMCW1225JT39K0
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Description
RES, 1225, 39 KOHM, 5%, 2W
Resistance :
39 kOhms
Power Rating :
2 W
Supplier Device Package :
Width :
6.5 mm
Height :
0.55 mm
Tolerance :
±5%
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Length :
3.2 mm
Size / Dimension :
0.126" L x 0.256" W (3.20mm x 6.50mm)
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Voltage Rating :
200 V
Datasheets
RMCW1225JT39K0
Stackpole Electronics, Inc. RMCW1225JT39K0
RMCW Series, Thick Film, 39 kOhms, 2W, ±5%, -55°C ~ 155°C