RMCW1225JT1R60
Mfr.Part #
RMCW1225JT1R60
Description
RES, 1225, 1.6 OHM, 5%, 2W
Voltage Rating :
200 V
Tolerance :
±5%
Width :
6.5 mm
Size / Dimension :
0.126" L x 0.256" W (3.20mm x 6.50mm)
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Resistance :
1.6 Ohms
Power Rating :
2 W
Power (Watts) :
2W
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Length :
3.2 mm
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Height :
0.55 mm
Datasheets
RMCW1225JT1R60
Stackpole Electronics, Inc. RMCW1225JT1R60
RMCW Series, Thick Film, 1.6 Ohms, 2W, ±5%, -55°C ~ 155°C