RMCF2512FTR294
Mfr.Part #
RMCF2512FTR294
Description
RES 0.294 OHM 1% 1W 2512
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Resistance :
294mOhm
Height :
711.2μm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C