RMCF2512FT9R53
Mfr.Part #
RMCF2512FT9R53
Description
RES 9.53 OHM 1% 1W 2512
RECTANGULAR
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Height :
700μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
9.53Ohm