RMCF2512FT9K53
Mfr.Part #
RMCF2512FT9K53
Description
RES 9.53K OHM 1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Resistance :
9.53kOhm
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Published :
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Datasheets
RMCF2512FT9K53
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT9K53
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 9.53kOhm, ±1%, -55°C~155°C