RMCF2512FT931K
Mfr.Part #
RMCF2512FT931K
Description
RES 931K OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Resistance :
931kOhm
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
700μm
Number of Terminations :
2
Power Rating :
1W
Datasheets
RMCF2512FT931K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT931K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 931kOhm, ±1%, -55°C~155°C