RMCF2512FT8M66
Mfr.Part #
RMCF2512FT8M66
Description
RES 8.66M OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
8.66MOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RMCF2512FT8M66
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT8M66
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 8.66MOhm, ±1%, -55°C~155°C