RMCF2512FT8M25
Mfr.Part #
RMCF2512FT8M25
Description
RES 8.25M OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
8.25mOhm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
2512 (6432 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm