RMCF2512FT845K
Mfr.Part #
RMCF2512FT845K
Description
RES 845K OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RMCF
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Ratings :
AEC-Q200
Mounting Feature :
Resistance :
845kOhm
yes
Datasheets
RMCF2512FT845K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT845K
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RMCF Series, Thick Film, 845kOhm, 1W, ±1%, -55°C~155°C