RMCF2512FT825K
Mfr.Part #
RMCF2512FT825K
Description
RES 825K OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
700μm
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
825kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated :
500V
Tin
Datasheets
RMCF2512FT825K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT825K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 825kOhm, ±1%, -55°C~155°C