RMCF2512FT787K
Mfr.Part #
RMCF2512FT787K
Description
RES 787K OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
500V
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
787kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RMCF2512FT787K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT787K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 787kOhm, ±1%, -55°C~155°C