RMCF2512FT6R81
Mfr.Part #
RMCF2512FT6R81
Description
RES 6.81 OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power Rating :
1W
Resistance :
6.81Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
No
Max Power Dissipation :
1W