RMCF2512FT681K
Mfr.Part #
RMCF2512FT681K
Description
RES 681K OHM 1% 1W 2512
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
681kOhm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
500V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Datasheets
RMCF2512FT681K
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT681K
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 681kOhm, ±1%, -55°C~155°C