RMCF2512FT634R
Mfr.Part #
RMCF2512FT634R
Description
RES 634 OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
634Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
500V
20 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RMCF2512FT634R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT634R
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 634Ohm, ±1%, -55°C~155°C