RMCF2512FT604R
Mfr.Part #
RMCF2512FT604R
Description
RES 604 OHM 1% 1W 2512
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
604Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Tolerance :
±1%
Mount :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
1W