RMCF2512FT5M62
Mfr.Part #
RMCF2512FT5M62
Description
RES 5.62M OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
5.62MOhm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
700μm
Datasheets
RMCF2512FT5M62
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT5M62
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 5.62MOhm, ±1%, -55°C~155°C