RMCF2512FT5K90
Mfr.Part #
RMCF2512FT5K90
Description
RES 5.9K OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Power Rating :
1W
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
5.9kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W