RMCF2512FT57R6
Mfr.Part #
RMCF2512FT57R6
Description
RES 57.6 OHM 1% 1W 2512
yes
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Resistance :
57.6Ohm
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
500V