RMCF2512FT4R99
Mfr.Part #
RMCF2512FT4R99
Description
RES 4.99 OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
4.99Ohm
Datasheets
RMCF2512FT4R99
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4R99
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.99Ohm, ±1%, -55°C~155°C