RMCF2512FT4R22
Mfr.Part #
RMCF2512FT4R22
Description
RES 4.22 OHM 1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
1W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Resistance :
4.22Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Datasheets
RMCF2512FT4R22
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4R22
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.22Ohm, ±1%, -55°C~155°C