RMCF2512FT4M99
Mfr.Part #
RMCF2512FT4M99
Description
RES 4.99M OHM 1% 1W 2512
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Voltage - Rated :
500V
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Resistance :
4.99MOhm