RMCF2512FT4M32
Mfr.Part #
RMCF2512FT4M32
Description
RES 4.32M OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
4.32MOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Datasheets
RMCF2512FT4M32
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4M32
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.32MOhm, ±1%, -55°C~155°C