RMCF2512FT4K99
Mfr.Part #
RMCF2512FT4K99
Description
RES 4.99K OHM 1% 1W 2512
yes
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.99kOhm
TR, PLASTIC, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
1W
Tape and Reel (TR)
Depth :
3.2mm
Published :
Military Standard :
Not
Datasheets
RMCF2512FT4K99
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT4K99
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.99kOhm, ±1%, -55°C~155°C