RMCF2512FT487R
Mfr.Part #
RMCF2512FT487R
Description
RES 487 OHM 1% 1W 2512
Published :
Max Power Dissipation :
1W
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
1W
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Voltage - Rated :
500V
Resistance :
487Ohm