RMCF2512FT200R
Mfr.Part #
RMCF2512FT200R
Description
RES 200 OHM 1% 1W 2512
2512 (6432 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
200Ohm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
Case Code (Metric) :
700μm
Case Code (Imperial) :
Automotive AEC-Q200
Datasheets
RMCF2512FT200R
Stackpole Electronics, Inc. RMCF2512FT200R
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 200Ohm, ±1%, -55°C~155°C