RMCF1210FT6K81
Mfr.Part #
RMCF1210FT6K81
Description
RES 6.81K OHM 1% 1/2W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Depth :
2.5mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
330mW
Resistance :
6.81kOhm
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Automotive AEC-Q200
Military Standard :
Not
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm