RMCF1210FT68K1
Mfr.Part #
RMCF1210FT68K1
Description
RES 68.1K OHM 1% 1/2W 1210
Automotive AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Resistance :
68.1kOhm
RMCF
Max Power Dissipation :
333mW
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Power Rating :
330mW
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W