RMCF1210FT5R90
Mfr.Part #
RMCF1210FT5R90
Description
RES 5.9 OHM 1% 1/2W 1210
Power Rating :
330mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W