RMCF1210FT5M11
Mfr.Part #
RMCF1210FT5M11
Description
RES 5.11M OHM 1% 1/2W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
330mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Resistance :
5.11MOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C