RMCF1210FT4R32
Mfr.Part #
RMCF1210FT4R32
Description
RES 4.32 OHM 1% 1/2W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
yes
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Thick Film
Mount :
Surface Mount
Feature :
Automotive AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
500mW
Power Rating :
330mW
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Resistance :
4.32Ohm
Published :
Height :
711.2μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C