RMCF1210FT4M30
Mfr.Part #
RMCF1210FT4M30
Description
RES 4.3M OHM 1% 1/2W 1210
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power Rating :
330mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C