RMCF1210FT3R01
Mfr.Part #
RMCF1210FT3R01
Description
RES 3.01 OHM 1% 1/2W 1210
Resistance :
3.01Ohm
Max Power Dissipation :
500mW
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Height :
711.2μm
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.5W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
330mW
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm