RMCF1210FT348K
Mfr.Part #
RMCF1210FT348K
Description
RES 348K OHM 1% 1/2W 1210
yes
Max Power Dissipation :
333mW
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Tolerance :
±1%
Surface Mount
Height :
711.2μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Resistance :
348kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
330mW