RGC0805FTC4K32
Mfr.Part #
RGC0805FTC4K32
Description
RES 4.32K OHM 1% 1/8W 0805
Power Rating :
125mW
Mount :
Surface Mount
Height :
609.6μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Published :
Working Voltage :
150V
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Resistance :
4.32kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
RGC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Construction :
RECTANGULAR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Max Power Dissipation :
125mW
Datasheets
RGC0805FTC4K32
Stackpole Electronics, Inc. RGC0805FTC4K32
FIXED RESISTOR RGC Series, Thick Film, 4.32kOhm, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C